Reikia patarimo?+370 655 94094

Kaina

Nuo:
Iki:

Gamintojai

Buitinė technika

Patalpų šildymas, vėdinimas

 • Išvalyti filtrą

Oro valytuvai 

Prietaisai, skirti patalpų oro valymui

Nesvarbu koks metų laikas, oro valytuvas saugo jūsų sveikatą namuose. Žiemą jis iš oro valo dūmų ir išmetamųjų dujų miglą, naikina virusus ir bakterijas tiesiai ore, neleisdamas jiems išsisklaidyti, taip pat suteikia komfortą drėkindamas jūsų namus šildymo sezonu. Pavasarį oro valytuvas saugo nuo žiedadulkių ir mažina pavasarines alergijas, o rudenį būsite gerai apsaugoti nuo bakterijų ir virusų.

Kaip išsirinkti oro valytuvą?

1. Kokius nešvarumus pašalina oro valytuvai?

 • Dulkes;

 • Tabako dūmus;

 • Alergenus ir žiedadulkes;

 • Pelėsį (taip pat ir juodąjį pelėsį);

 • Aplinkos teršalus.

2. Kam reikalingas oro valytuvas?

Oro valytuvai skirti žmonėms, kuriems svarbi oro, kuriuo visą dieną kvėpuoja jie ir jų šeima, kokybė. Oro valytuvai gali padėti nusilpusios imuninės sistemos žmonėms, taip pat tiems, kurie serga astma, skundžiasi alergijomis arba kuriems oro kokybė svarbi dėl kitų priežasčių.

Dažniausios priežastys įsigyti oro valytuvą:

 • Padeda suvaldyti alergijas, sumažindamas alergenų kiekį (žiedadulkės, dulkės ir pan.);

 • Neleidžia kauptis dulkėms, taip sutrumpindamas namų tvarkymo laiką;

 • Neleidžia namuose atsirasti pelėsiui;

 • Pašalina nepageidaujamus kvapus;

 • Sumažina gyvūnų plaukų ir pleiskanų kiekį ore;

 • Pašalina dūmus.

3. Kokių rūšių būna oro valytuvai?

Galite pasirinkti iš daugybės skirtingų oro valytuvų rūšių, turinčių įvairias paskirtis. Žemiau rasite dažniausiai pasitaikančių filtravimo būdų aprašymą.

 • Grubaus/smulkaus valymo filtrai: pagaunamos stambios ore sklandančios dalelės, tokios kaip dulkės ir gyvūnų pleiskanos. Šis filtravimas padeda prailginti HEPA filtro tarnavimo laiką. Reguliariai tikrinkite filtro būklę – gali prireikti nuo jo nuvalyti dulkes ar jį išsiurbti.

 • HEPA filtravimas: HEPA filtrus sudaro atsitiktinai išdėstytos pluošto dalelės, kurių skersmuo yra tarp 0,5 ir 2 mikrometrų. Jos sulaiko iki 99,97% dalelių priklausomai nuo HEPA filtro klasės.

 • Aktyvintos anglies filtras: idealiai tinka, jeigu norite pašalinti nepageidaujamus kvapus, dujas ir garus iš namų. Kvapai ir garai susigers į anglies poras.

 • Neigiamų jonų filtravimas: tai sudėtingas procesas, kurio metu neigiamai įkrauti jonai patenka į namų orą ir susijungia su nešvarumais. Šios dalelės tampa per sunkios toliau sklandyti ore ir nukrenta ant žemės. Jos gali būti susiurbiamos arba prilipti prie surinkimo plokštelės.

 • Šalto katalizatoriaus filtras: sugeria ir suskaido formaldehidą ir dulkes. Taip pat leidžia pašalinti kitas pavojingas dujas, tokias kaip benzenas, amoniakas ir lakieji organiniai junginiai.

4. Jeigu norite įsigyti oro valytuvą dėl konkrečios priežasties, atkreipkite dėmesį į žemiau esančias rekomendacijas:

 • Astma: HEPA ir aktyvintos anglies filtras

 • Alergija gyvūnų plaukams ir šienligė: HEPA filtras

 • Pelėsiai ir bakterijos: HEPA filtras arba UV šviesa (papildomai)

 • Dūmai: HEPA ir aktyvintos anglies filtras

 • Nepageidaujami kvapai: HEPA ir aktyvintos anglies filtras

 • Namai, kuriuose yra mažų vaikų: HEPA filtras, šalto katalizatoriaus filtras, aktyvintos anglies filtras, UV šviesa (papildomai)

5. Kaip išsirinkti tinkamo dydžio valytuvą?

Rinkdamiesi oro valytuvą namams, atsižvelkite į tai, keliuose kambariuose norite valyti orą ir koks yra jų dydis. Išmatuokite kambarių plotą. Rinkdamiesi oro valytuvą, atsižvelkite į tai, kokiam plotui aptarnauti jis yra skirtas.

Jeigu perkate oro valytuvą todėl, kad Jūs arba Jūsų namiškiai skundžiasi alergijomis ar astma, atsižvelkite į jo ACH (oro pokyčiai per valandą) reitingą. Sergantiesiems kvėpavimo takų ligomis rekomenduojamas bent 4x reitingas. Atsižvelgę į tai ir į kambarių dydį, galėsite nesunkiai išsirinkti Jums tinkamiausią modelį.

Kas yra CADR ir ACH reitingai?

Rinkdamiesi naują oro valytuvą, turėtumėte atsižvelgti į du dažniausiai pasitaikančius rodiklius: ACH ir CADR.

 • CADR („Clean Air Delivery Rate”) – švaraus oro tiekimo greitis. Šį reitingą sukūrė Buitinių prietaisų gamintojų asociacija (AHAM). Jis skirtas oro valytuvo veiksmingumui įvertinti. Kuo didesnis CADR skaičius, tuo geriau prietaisas išvalo orą.

 • ACH („Air Changes per Hour”) – oro pokyčiai per valandą. Šis rodiklis išreiškia, kiek kartų per valandą valytuvas pakeičia kambario orą. Pavyzdžiui, 4x reitingas reiškia, kad kambario oras visiškai pakeičiamas 4 kartus per valandą.

6. Kokios yra galimos papildomos valytuvo funkcijos?

Rinkdamiesi Jūsų namams tinkamiausią oro valytuvą, nepamirškite atsižvelgti ne tik į jo dydį ir CADR bei ACH reitingus, bet ir papildomas funkcijas, kurių pageidaujate.

 • Filtro pakeitimo indikatorius: jeigu Jūsų prietaisas naudoja fizinį filtrą, reikės jį reguliariai pakeisti ar išvalyti, kad jis tinkamai veiktų. Filtro keitimo indikatorius praneš, kada tiksliai reikės pakeisti filtrą.

 • Ventiliatoriaus greitis: galėsite reguliuoti prietaiso greitį priklausomai nuo naudojimo sąlygų.

 • Grubaus valymo filtras: šis filtras sulaikys didžiausias daleles ore, prieš joms patenkant į pagrindinį filtrą, taip užtikrindamas ilgesnį jo tarnavimo laiką. Pagrindinis filtras veiks efektyviau, sulaikydamas žiedadulkes, dulkes ir augintinių plaukus ir pleiskanas.

 • UV šviesa: elektromagnetinio spektro dalis, leidžianti veiksmingai valyti orą. UV šviesa naudojama į valytuvą patekusiam orui valyti ir nepatenka į patį kambarį. UV suardo patogenų DNR ir neleidžia jiems daugintis, taip apsaugodama Jus ir Jūsų šeimą.

 • „Energy Star“ etiketė: ši etiketė žymi buitinius prietaisus, kurie vartoja mažiau elektros energijos. Kadangi bus suvartojama mažiau elektros, sutaupysite.

 • Oro kokybės jutikliai: paprastesni modeliai nestebi oro kokybės ir pagal tai nekeičia veikimo nustatymų, tačiau išmanesni modeliai gali turėti šią funkciją. Stebint toksinų ir nepageidaujamų dalelių kiekį ore, prietaisas galės visuomet parinkti tinkamiausią ventiliatoriaus greitį. Pavyzdžiui, aptikus daug nepageidaujamų dalelių, prietaisas pradės veikti greičiau ir grįš į pradinį režimą, problemą pašalinus.

 • Nuotolinis valdymas: jeigu nenorite atsikelti kaskart, kai reikia reguliuoti valytuvą, galite įsigyti modelį, turinti nuotolinio valdymo pultelį.

 • Transportavimo patogumas: jeigu norite judinti oro valytuvą po įvairias namų zonas, Jums reikia lengvai transportuojamo prietaiso. Kai kurie netgi turi ratukus ir rankenėles, kad būtų lengviau juos nešioti ir gabenti.

DUK apie oro valytuvo pirkimą

K: Kokios yra trys pagrindinės filtrų rūšys?

A: Trys dažniausiai naudojami oro filtrai yra HEPA, jonų ir aktyvintos anglies. Daugiau informacijos apie kiekvieną iš šių tipų rasite šiame vadove.

K: Kokio dydžio valytuvo reikia kambariui?

A: Oro valytuvai yra skirti įvairių dydžių kambariams ir erdvėms. Atidžiai išmatuokite kambario, kuriame norite naudoti prietaisą, dydį. Atsižvelkite į CADR (švaraus oro tiekimo greičio) ir ACH (oro pokyčių per valandą) reitingus.

K: Kodėl man reikia oro valytuvo?

A: Daugumoje patalpų oras gali būti užterštas dėl gyvūnų plaukų, žiedadulkių, dulkių, pesticidų, pelėsio, valymo produktų, tirpiklių, cheminių produktų išskiriamų garų ir kitų priežasčių. Šių medžiagų pašalinimas – visuomet gera mintis.

K: Kur reikėtų įrengti oro valytuvus?

A: Oro valytuvai dažniausiai būna skirti naudoti viename kambaryje, taigi greičiausiai norėsite įrengti valytuvą kambaryje, kur praleidžiate daugiausiai laiko. Daugeliui tai bus miegamasis, tačiau kai kurie žmonės įrengia papildomus oro valytuvus svetainėje ir vaikų žaidimo zonoje.

K: Koks oro valytuvas tinkamiausias, turint augintinių?

A: Gyvūnų plaukai, pleiskanos ir susiję kvapai gali būti ne tik nepatogumas, bet ir sukelti problemų žmonėms, kurių imuninė sistema yra susilpnėjusi ar labai jautri. Daugelis alergijas turinčių žmonių gali auginti naminį gyvūnėlį, tik įrengę oro valytuvą su HEPA ir grubaus valymo filtrais. Jie padės susilpninti simptomus.

K: Ar oro filtrams reikia daug priežiūros?

A: Filtrui reikalinga priežiūra skirsis priklausomai nuo modelio ir prekės ženklo. Nors kai kurie oro valytuvai turi nekeičiamus filtrus, dauguma naudoja išimamus filtrus, kuriuos reikėtų pakeisti kas 6-8 mėnesius. Norėdami pailginti filtro tarnavimo laiką ir veikimo efektyvumą, galite išvalyti jį siurbliu kas keletą savaičių. Rekomenduojame rinktis modelį su filtro keitimo indikatoriumi, nes taip žinosite, kada reikia pakeisti filtrą.

K: Ar oro valytuvai veikia garsiai?

A: Neretai manoma, kad oro valytuvai veikia labai triukšmingai, tačiau tai nebūtinai yra tiesa. Prietaiso garsumas priklausys nuo modelio ir ventiliatoriaus veikimo greičio. Kai kurie modeliai yra tylesni negu kiti, todėl verta tuo pasidomėti iš anksto, jeigu Jums svarbus tylus prietaiso veikimas.

K: Kaip dažnai ir kaip ilgai turėčiau naudoti oro valytuvą?

A: Norėdami geriausių rezultatų, naudokite prietaisą nuolatos. Tačiau, norint sumažinti elektros suvartojimą ir triukšmą, rekomenduojame pasirinkti mažiausią prietaiso galingumą, kai esate namuose.