Reikia patarimo?+370 655 94094

Kaina

Nuo:
Iki:

Gamintojai

Home

Buitinė technika

Lygintuvai, lyginimo lentos ir priedai

Drabužių, avalynės priežiūra

  • Išvalyti filtrą

Elektriniai lygintuvai 

Lyginti drabužius ar audinius – dažnai ne pats maloniausias buities darbas, ypač jei drabužis įmantriai pasiūtas. Tačiau bet kokį darbą galima palengvinti ar net paversti malonumu tinkamai jam pasiruošus. Kalbant apie patogų lyginimą, sunkiausia išsirinkti tinkamus reikmenis. Net jeigu ir tiksliai žinote, ko norite, būna gana keblu, nes pasiūla itin didelė. Taigi pamėginsime patarti, kaip išsirinkti lyginimo lentą, lygintuvą ar lyginimo sistemą.

Buitiniai elektriniai lygintuvai

Naujos kartos elektriniai lygintuvai yra sukurti įvairaus tipo ir rūšių medžiagoms lyginti: lengvai išlyginsite net tokius audinius, kaip džinsas, vilna, medvilnė, šilkas ar satinas. Elektriniuose lygintuvuose sumontuotas lygus padas, užtikrinantis lengvą slydimą audiniu, o garų srauto funkcija dar geriau pašalina medžiagų raukšles. Saugūs, galingi bei efektyviai atliekantys lyginimo funkciją - šie elektriniai lygintuvai gali tapti Jūsų neatsiejamu pagalbininku buityje!

Lyginimo lenta

Atkreipkite dėmesį, kad būtų tinkamo pločio: jei nusipirksite per siaurą, drabužį reikės nuolat perdėti, traukti, o jei per ilgą, nepasieksite visų jo kraštų. Lyginimo lenta turėtų būti lengva ir patvari: stabili, nerūdijančio plieno ar chromu padengta konstrukcija, kojos sutvirtintos varžtais. Kita svarbi detalė – lyginimo lentos užvalkalas. Šis turi būti iš tinkamos medžiagos ir neslidinėti nuo lentos paviršiaus. Bus patogiau, jei turėsite padėklą lygintuvui pasidėti. Nepamirškite, kad geros lyginimo lentos aukštis reguliuojamas. Tokiomis lentomis dažniausiai prekiauja specializuotos parduotuvės, pavyzdžiui, „Krinona“.

Lygintuvas

Kitas svarbus klausimas, kaip išsirinkti tinkamą lygintuvą. Visų pirma reikia apgalvoti, kaip dažnai lyginsite. Jei retokai, patartina rinktis įprastą lygintuvą, purškiantį garus ir vandenį. Tačiau lyginantiems daug ir dažnai vertėtų pagalvoti apie lygintuvą su garų generatoriumi. Jais patogu lyginti daugiau drabužių (pvz., aprangą visai savaitei). Tokie lygintuvai turi aibę pranašumų. Dėl aukšto slėgio karštų garų drabužiai išlyginami žymiai greičiau ir patogiau. Be to, vienu metu galima lyginti kelis audinio sluoksnius (kelis kartus perlenktą paklodę) – sutaupysite ne tik laiko, bet ir elektros energijos, o drabužiai bus ilgiau dėvimi, nepradės blizgėti. Kaip žinia, audinio blizgesys atsiranda tada, kai jo paviršiuje esantys šereliai sulimpa ir išgula. Tokiu atveju audinys tampa nemalonus liesti. Jei renkatės lygintuvą su garų generatoriumi, juo nereikia ilgai braukyti po audinį, todėl audinio šereliai nesugula, medžiaga neblizga ir išlieka švelni. Drabužius iš plonesnio audinio, pakabintus ant pakabos, galima išlyginti tik garais, t. y. be lyginimo lentos.

Lyginimo garais sistema

Dėl išskiriamų karštų garų audinys dar ir valomas. Toks valymo būdas ne tik nekenkia aplinkai, vartotojui, bet ir taupo pinigus bei sveikatą, nes nereikia cheminių priedų ir valymo priemonių. Be to, lyginant koncentruotais garais iš drabužių pašalinami nemalonūs kvapai – cigarečių dūmų, prakaito, naminių gyvūnų. Reikėtų paminėti, alergiškiems ar kiek jautresniems žmonėms patartina lyginti būtent garais.

Tinklaraštis Daugiau tinklaraščio įrašų >>