Krinona pataria: koks geriausias elektrinis dviratis?
Ne paslaptis, kad šiandien esame kur kas aktyvesni nei vos prieš keletą metų: populiarėjant tvarumo sąvokai ne tik tausojame gamtą važinėdamiesi dviračiais, bet tokiu būdu ir stipriname savo kūną bei geriname savijautą. Aktyvesniam laisvalaikiui puikiai pasitarnauja elektrinis dviratis, tačiau norint išsirinkti geriausiai poreikius atliepiantį variantą, reikia nemenkai pasidomėti specifikacijomis ir kitais niuansais. Panagrinėkime, į ką derėtų atkreipti dėmesį, renkantis šią transporto priemonę.
Kur važinėsite?
Elektrinis dviratis tinka kone bet kokiai aplinkai, tačiau renkantis būtinai derėtų pamąstyti, kur važinėsite dažniausiai. Jei esate miesto gyventojas, tikriausiai užteks lengvo, plonų padangų, nedidelių ar vidutinio dydžio ratų, mažesnės galios ir patogesnės sėdynės dviračio, o idealiu variantu taptų dar ir sulankstomas dviratis. Laviruojant siauromis gatvelėmis pakeliui į darbą, persėdant į troleibusą ar autobusą tikrai padėkosite sau, kad pasirinkote lengvesnį variantą.
Jei esate dažnas kalnuotų vietovių lankytojas, rinkitės dviratį su stabilumą ir gerą sukibimą užtikrinančiomis storesnėmis padangomis, tvirtu rėmu, didesniu pavarų skaičiumi bei patikima stabdymo sistema. Važinėjant kalvomis dažnai gali pasitaikyti netikėtų reljefo pokyčių, tad storesnės padangos užtikrins didesnį stabilumą ir saugumą, o pavarų keitimas leis mėgautis sklandžiu važinėjimu net ir dažnai besikeičiančioje aplinkoje.
Galiausiai, jei planuojate važinėti bekele aplinka, geriausia rinktis galingo variklio dviratį su plačiomis, grubesnio protektoriaus padangomis. Taip būsite užtikrinti, kad net susidūrus su netikėtumais jūsų elektrinis dviratis padės išlaikyti stabilumą, saugumą ir, svarbiausia, pasimėgavimą.
Na, o jei planuojate važinėtis tiek mieste, tiek gamtoje, pamąstykite apie hibridinį variantą.
Akumuliatorius: tipas, talpa, galingumas
Elektrinio dviračio akumuliatoriaus tipas, talpa ir galingumas nulems jūsų važiavimo patirtį priklausomai nuo to, kur važinėsite. Aptarkime kiekvieną šių faktorių:
- Akumuliatoriaus tipas. Dažniausiai pasitaikantys akumuliatoriaus tipai yra ličio jonų ir švino-rūgštiniai. Pirmasis pasižymi mažesniu svoriu, ilgesniu tarnavimo laiku ir nereikalauja tiek daug priežiūros. Kita vertus, švino-rūgštinis akumuliatorius šiandien naudojamas mažiau, dažniausiai yra nebrangus, bet sunkus, o įkrauti derėtų po kiekvieno važiavimo. Bet kokiu atveju, važiuoti galite ramiai žinodami, kad net išsikrovus akumuliatoriui, galėsite minti patys ir toliau mėgautis kelione;
- Akumuliatoriaus talpa. Vidutiniškai elektrinių dviračių akumuliatorius gali siekti nuo 8 iki 20 ampervalandžių (Ah) – kuo didesnis Ah lygis, tuo daugiau srovės paduos akumuliatorius, tad ir važinėtis galėsite ilgiau. Iš esmės, kuo didesnis Ah, tuo ilgiau neišsikraus akumuliatorius;
- Akumuliatoriaus galingumas. Renkantis elektrinį dviratį taip pat būtina apgalvoti reikiamą akumuliatoriaus įtampą, įprastai matuojamą voltais (V). Didesnė įtampa suteikia daugiau galios, tačiau dėl to greičiau išsenka akumuliatorius. Vidutiniškai elektrinio dviračio akumuliatoriai siekia nuo 36 V iki 48 V, tačiau skirtinga įtampa skirtingai pasitarnauja priklausomai nuo jūsų poreikių. Pavyzdžiui, 48 V ir daugiau įtampos turintis akumuliatorius puikiai tiks važinėjant nelygiu reljefu, o 36 V įtampos pakaks lygiems keliams arba miesto aplinkai.
O kodėl elektrinis?
Jau aišku, kad išsirinkti elektrinį dviratį nėra lengviausia užduotis, tad kodėl gi renkamės šį variantą vietoj įprasto dviračio? Kai keliaujant norisi didesnio galingumo, efektyvumo ir funkcionalumo, bet nesinori paaukoti ekologijos ir tvarumo faktoriaus, ši transporto priemonė yra tikras aukso viduriukas. Toks dviratis pasižymi mažesniu anglies pėdsaku: išskiriama ženkliai mažiau šiltnamio dujų palyginus su automobiliais ar motociklais, o elektra, kuria kraunami šie dviračiai, gali būti generuojama iš atsinaujinančių šaltinių.
Neabejotina, kad važiuojant elektriniu dviračiu susisiekimas tampa daug lengvesnis: šie dviračiai turi akumuliatorių, dėl ko minimas tampa paprastesne užduotimi, ypač keliaujant ilgais atstumais. Ką jau kalbėti apie tai, kad išvengiama išties nemalonaus prakaitavimo – tai itin svarbu, jei rytais dviračiu keliaujate į darbą.
Be akivaizdžių kelionių iš taško A į tašką B, važiavimas dviračiu taip pat stiprina kūną – elektriniai dviračiai praverčia didesniam ratui žmonių, ypač tiems, kuriems sunku ištverti didesnį įprasto dviračio fizinį krūvį. Negana to, bėgant laikui ir jaučiant, kad norite treniruoti raumenis minant sunkiau, visada galite reguliuoti lygį, kuriuo akumuliatorius prisideda prie važiavimo ir jį palengvina.
Krinona internetinės parduotuvės asortimentas siūlo aibę įvairiausių dviračių: nusistatykite lūkesčius, atkreipkite dėmesį į galingumą ir akumuliatoriaus talpą bei tipą ir mėgaukitės kelionėmis!