Elektrinių paspirtukų specialistas pataria: kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų
Šylant orams vis daugiau pastebime bėgiojančių, dviračiais, riedučiais ar elektriniais paspirtukais važiuojančių žmonių. Elektrinių paspirtukų entuziastas ir „Beaster” ženklo atstovas Eimantas Vasaitis pasakoja apie išaugusį greitesnio susisiekimo poreikį ir šių ergonomiškų transporto priemonių priežiūrą. Profesionalas atskleidžia, kaip pasitinkant naują vasaros sezoną, tinkamai jam paruošti elektrinį paspirtuką, atkreipia dėmesį į pagrindines šių transporto priemonių savininkų daromas klaidas bei įvardija kaip išvengti dažniausiai pasitaikančius gedimų. Taip pat straipsnyje užsimenama apie karantino metu besikeičiančius elektrinių paspirtukų modelius bei dizainą, prisitaikant prie kintančių mobilumo poreikių.
Vengti drėgmės ir šalčio
„Paspirtukai iki pat balandžio mėnesio vis dar laikomi šaltuose balkonuose ar rūsiuose, o tai labai neigiamai paveikia jų būklę. Drėgmė ir šaltis yra pagrindiniai elekrinio paspirtuko laikymo per žiemą „priešai“, tad dažną paspirtuką į servisą tenka gabenti vien tik dėl šių priežasčių. Pasibaigus žiemos sezonui viena aktualiausių problemų – tai visiškai išsikrovusios baterijos, kurias atkurti galimybės jau nebėra. Norint, kad baterija tarnautų ir tinkamai išlaikytų šaltąjį metų periodą, būtina neužmiršti per žiemą laikomo ir nenaudojamo elektrinio paspirtuko bateriją įkrauti bent 50 procentų ir palaikyti šį įkrovos lygį visą laiką. Dar viena iš dažniausiai pasitaikančių elektrinių paspirtukų problemų yra pradurtos padangos, įprastai tai – neatsargaus vairavimo pasekmė”, - perspėja specialistas.
Kad baterija tarnautų ilgiau
„Paspirtuko baterija yra bene viena svarbiausų ir daugiausiai dėmesio reikalaujančių dalių. Svarbu ne tik ją tinkamai įkrauti, bet ir jos neperkrauti. Jei baterija įkrauta pilnai, atjunkite ją iš tinklo. Taip nebus aktyvuoti nauji įkrovimo ciklai, kurie mažina baterijos veikimo trukmę. Taip pat blogas įprotis yra palikti bateriją krautis per naktį. Taip galite ją pažeisti. Artėjant vasaros sezonui svarbu vengti baterijos perkaitimo – nepalikite paspirtuko saulėje, neeikvokite be reikalo baterijos ir pernelyg neapkraukite jos per ilgai važiuodami į kalną, geriau elektrinį paspirtuką į statesnę įkalnę tiesiog užsistumkite”, - pataria „Beaster“ ženklo atstovas E. Vasaitis.
Elektrinių paspirtukų ratų guolių, stabdžių patikra
„Atsipalaidavęs stabdžių mechanizmas ar nusidėvėjusios stabdžių kaladėlės - vietos į kurias reikėtų atkreipti dėmesį bent kartą per metus. Priklauso kaip dažnai važinėjate paspirtuku. Jei elektriniu paspirtuku važiuojate ilgesnius atstumus, tarkime, į darbą, būtina atkreipkite dėmesį į ratų guolius, nes naudojant paspirtuką didesniu nei normaliu apkrovimu guoliai gali nusidėvėti per du, tris metus. Kiek įdėsite meilės ir priežiūros, tiek paspirtukas tarnaus jums”, - profilaktinę ratų guolių, stabdžių patikrą rekomenduoja paspirtukų specialistas.
Augantis serviso poreikis
E. Vasaitis pasakoja, kad kiekvieną sezoną vis labiau augantis elektrinių paspirtukų populiarumas mieste neapsieina be lygiagrečiai didėjančio ir šių modernių transporto priemonių aptarnavimo poreikio. Pasak vyro, sezono metu taisymo servise poreikis išauga net penkis kartus – padaugėja ne tik gedimų tvarkymo, bet ir stabdžių, vairo reguliavimo, detalių sutepimo darbų. Anot paspirtukų atstovo, vis dažniau tenka sulaukti prašymų patobulinti gamyklines konstrukcijas – norima individualaus dizaino ar išskirtinio funkcionalumo GPS imtuvų.
Kokius paspirtukus renkasi lietuviai?
„Mūsų turimais duomenimis elektrinių paspirtukų paklausa per pastaruosius du metus išaugo daugiau nei keturis kartus. Karantinas tam taip pat turi įtakos – keičiantis žmonių įpročiams didėja poreikis judėti gryname ore, kelionės tikslą pasiekti greičiau, efektyviau ir tvariau – nesvarbu, ar tai būtų dviratis, riedučiai ar elektriniai paspirtukai. Jei prieš kelis metus elektrinių paspirtukų pasiūla šalyje buvo gana siaura – didžiąją dalį sudarė miesto tipo paspirtukai, tai šiuo metu pasirinkimo amplitudė yra gerokai išaugusi. Jau galima išsirinkti nuo vaikiškų iki bekelės elektrinių paspirtukų, kurių poreikis gyventojams keliantis į užmiesčius taip pat visą laiką auga. Taigi kol kas lietuvių tarpe populiariausi yra kompaktiški miesto tipo bei galingesni, bekelei tinkantys paspirtukai”, - teigia E. Vasaitis.