lcp

Kaip pasirinkti tinkamiausią gertuvę?

Akivaizdu, kad gertuvė yra neatsiejama aktyvaus gyvenimo būdo dalis. Atrodo, išsirinkti šį priedą tikrai nėra sunku, bet realybė kitokia – šiandien matome itin platų pasirinkimą su įvairiomis funkcijomis, talpomis ir dizainais, tad išsirinkti savo poreikius labiausiai atliepiantį variantą gali būti išties nelengva. Pasidomėkime svarbiausiais aspektais, į kuriuos derėtų atkreipti dėmesį renktantis gertuvę. 

Dizainas ir funkcijos

Šiandien gertuvės – universalus indas, atliepiantis daugelį skirtingų poreikių. Kad maksimaliai patenkintumėte savo gyvenimo būdo lūkesčius, atkreipkite dėmesį į gertuvės dizainą ir papildomas funkcijas. Pavyzdžiui, dangtelis: užsukamas suteikia sandarumą ir neleidžia pratekėti vandeniui, tačiau jam atidaryti reikia dviejų rankų, kas ne visada gali būti patogu, o šiaudelio tipo kaklelis leidžia gerti net nepalenkus gertuvės. Atverčiamas dangtelis taip pat patogus ir leidžia greitai atidaryti bei atsigerti, tačiau kyla vandens pratekėjimo rizika, o paspaudžiamas dangtelis suteikia greitą prieigą ir apsaugą nuo pratekėjimo. 

kambukka gertuve

Taip pat yra įvairių ergonominių gertuvių – kai kurios yra kuriamos specialia tekstūra, kad neslystų, galima rasti variantų ir su rankenėlėmis, o štai išgertų mililitrų žymėjimas padeda sekti, kiek vandens jau išgėrėte. 

Jei esate itin aktyvus ir kone kiekvieną dieną lankotės sporto salėje, kone svarbiausia yra lengva prieiga, apsauga nuo pratekėjimo ir talpa, o, pavyzdžiui, dažnai žygiuojant gamtoje kone didžiausią dėmesį reikėtų skirti talpai, izoliacijai ir svoriui. 

Medžiaga

Renkantis gertuvę taip pat nuspręskite, kokia medžiaga jums būtų priimtiniausia. Plastikas, tikriausiai dažniausiai pasirenkama medžiaga, yra lengvas, atsparus, nebrangus ir siūlo plačią spalvų paletę, tačiau gali pakenkti gamtai, jei nebus tinkamai perdirbtas. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į plastiko tipą – pavyzdžiui, tritano plastikas be BPA yra itin mėgstamas, nes nekenkia nei mums, nei gamtai. Nerūdijančio plieno gertuvės yra patvarios, siūlo puikią izoliaciją, nepalieka nemalonaus kvapo ar skonio, bei yra draugiškos gamtai. 

vandens gertuve

Kita vertus, toks variantas gali būti sunkesnis ir brangesnis. Taip pat galima rinktis stiklinę gertuvę – tai itin vizualiai estetiškas ir gamtai draugiškas variantas, tačiau neatsargiai naudojant gali lengvai sudužti. Galiausiai, aliuminio variantai yra lengvi, patvarūs ir ekologiški, tačiau gali lengvai susilamdyti. 

Taigi, plastikinės gertuvės labiausiai tiks kasdieniam naudojimui sporto salėje, nerūdijančio plieno – žygiams, stiklinės – naudojimui biurui ar namuose, o aliuminio – lengvoms kelionėms ar užsiėmimams lauke. Būtent todėl prieš perkant gertuvę svarbu pagalvoti, kur dažniausiai ją naudosite – galbūt vertėtų įsigyti du ar daugiau skirtingų variantų. 

Dydis ir talpa

Dydis ir talpa yra dar vienas svarbus faktorius renkantis gertuvę. Čia taip pat reikia pagalvoti, kokių užsiėmimų metu ir kur gertuvę dažniausiai naudotumėte. Pavyzdžiui, mažos gertuvės (240-350 ml) užteks trumpoms išvykoms ir vaikams, vidutinės (450-700 ml) pakaks kasdieniam naudojimui, treniruotėms sporto salėje ir vidutinės trukmės užsiėmimams lauke.

gertuve

Tuo tarpu didelė gertuvė (950-1100 ml) puikiai tiks einant į žygius, ilgoms treniruotėms ir ilgiems užsiėmimams lauke, kai būtina gerti daug vandens, o itin didelės (nuo 1800 ml) pravers stovyklavimui, ilgiems žygiams ir situacijoms, kai reikia daug vandens, tačiau nėra laiko ar galimybių dažnai pildyti gertuvę. 

Prie dydžio ir talpos taip pat derėtų pasverti tokių variantų pliusus ir minusus: net jei kai kurios gertuvės yra itin lengvos, kita vertus jos talpins mažiau vandens arba bus pagamintos iš jums netinkamos medžiagos, kai kurie variantai gali būti per sunkūs arba per trapūs. Taigi, prieš perkant gertuvę derėtų įvertinti savo aktyvumo lygį, vandens poreikį, galimybę pasipildyti bei svorio ir vietos apribojimus. 

Ekologija ir tvarumas

Ekologija ir tvarumas šiandieninėje aplinkoje tampa vis svarbesni, tad renkantis net tokį smulkią kasdienybės reikmę kaip gertuvė, šiuos aspektus derėtų turėti omenyje. Plastikiniai variantai gali būti tvarūs, jei laikysitės specialių perdirbimo instrukcijų. Nerūdijantis plienas – patvarus, tad gertuvę keisti teks tikrai negreitai, dėl ko sumažėja išteklių naudojimas. Stiklas gali būti perdirbamas be perstojo neprarandant kokybės, o perdirbamas neišskiria nuodingų chemikalų. Galiausiai, perdirbant aliuminio gertuves sunaudojama daug mažiau energijos, palyginus su naujo aliuminio išgavimu. 

Taigi, prieš perkant gertuvę derėtų pagalvoti apie savo reikmes ir lūkesčius – taip atrasite sau tinkamiausią varianto, bereikalingai neteršite gamtos ir džiaugsitės estetišku, funkcionaliu ir naudingu kasdienybės priedu!

Visos gertuvės

© Visos teisės saugomos UAB "Krinona" 2024.