Cirkuliatorius – sveikam ir lėtam maisto gaminimui
Vis labiau populiarėja lėtas maisto gaminimo būdas. Daugeliu aspektų jis pranašesnis už tradicinį, nes leidžia išsaugoti natūralų produkto skonį. Kadangi produktai verda be sąlyčio su oru ir vandeniu, visi skonio niuansai išlieka patiekale. Griežtas temperatūros reguliavimas garantuoja, kad maistas nesudegs, neperkeps, neišsausės. Žemoje temperatūroje (paprastai tai būna 77– 90 ºC) išlieka visos vertingos produkto savybės, toks maistas sveikesnis. Lėto gaminimo technologija labai tinka daugeliui mūsų pamėgtų patiekalų: minkštutėlei sprandinei, gardiems šonkauliams, sultingai išpjovai ar kepsniui su trupučiu kraujo paruošti.
Naudojant įprastus puodus ir troškintuvus, lėtas gaminimas užima labai daug laiko. Bet naudojant cirkuliatorių, toks gaminimo būdas tampa prieinamas ne tik restoranų šefams, bet ir namų šeimininkėms. Svarbu nepamiršti laikytis bendrųjų maisto saugos ir higienos reikalavimų. Pavyzdžiui, visi virtuvės paviršiai, kurie liečiasi su maistu, turi būti švarūs. Reikia nepamiršti rankų higienos, jas stropiai plauti. Ruošiantis gaminti iš šaldytų produktų, jie turi būti tinkamai atšildyti. Jei į puodą dėsite sušaldytus produktus, gaminant lėtai gali būti nepasiekta reikiama temperatūra ir mikroorganizmai nežus. Laikantis visų higienos taisyklių, nors maistas ruošiamas sąlyginai žemoje temperatūroje, išvengsite mikrobiologinio užterštumo rizikos. Karštis, garai ir ilga terminio apdorojimo trukmė garantuoja, kad jos metu žus bakterijos ir mikrobai.
MĖSA NIEKADA NEBUS SAUSA
Naudojant cirkuliatorių, galima pagaminti itin skanų ir aromatingą maistą, todėl šis prietaisas tampa vis populiaresnis. Kadangi gaminamas maistas būna sandariai uždarytas ir gaminamas savo sultyse, dėl to jis niekada nepervirs ir nesudžius. Lėtąja technologija galima pasigaminti produktų kelioms dienoms į priekį, paskui tik reikia greitai juos pakepti, kad maloniai apskrustų. Maistas gaminamas specialiuose maišeliuose žemoje temperatūroje, dažniausiai net nesiekiančioje 100ºC.
Gaminant maistą keptuvėje arba orkaitėje, jis gali perkepti, ypač dažnai taip nutinka su mėsa, kuri išsausėja. O cirkuliatoriuje pagaminti patiekalai tiesiog tirpsta burnoje.
TINKA DARŽOVĖMS, ŽUVIAI, KIAUŠINIAMS
Cirkuliatorius nepamainomas ne tik ruošiant mėsos patiekalus. Juo galima gaminti žuvį ir jūros gėrybes, daržoves, vaisius, kiaušinius ir daugelį kitų produktų. Žuviai paruošti pakaks 20 min. (52–60ºC), jūros gėrybėms – 35 min. (60–65ºC), kiaulienos kepsniui –1–3 val. (65ºC), jautienos steikui („pusžaliam“ – 54°C; „pilnai iškeptam“ – 68°C) prireiks 1–2 val. Šis gaminimo būdas idealiai tiks mėgstantiems gaminti egzotiškus patiekalus, organizuojantiems draugų pietų susitikimus, mėgstantiems atrasti tikrą maisto skonį bei taupantiems laiką žmonėms.
NESUDĖTINGA NAUDOTI
Cirkuliatorius Zyle Precision Cooker, ZY601SV, Sous Vide, yra paprastas ir patogus naudoti. Norint lėtai pagaminti vieną ar kitą patiekalą, produktus reikia sudėti į sandarius maišelius ir panardinti į tam pritaikytą indą su kambario temperatūros vandeniu. Prie indo pritvirtinamas cirkuliatorius, kuris šildo vandenį iki nustatytos reikiamos temperatūros. Kiekvienas patiekalas turi savo gaminimo temperatūrą ir laiką. Baigus gaminti, patiekalą galima trumpai pakepinti keptuvėje, kol lengvai apskrus. Mėgstantiems traškius kepsnius maistą galima dėti ant kepimo grotelių ir juos apkepti iš abiejų pusių.
Cirkuliatorius Zyle ZY100SVC, Sous Vide naudojamas žemoje temperatūroje virti vakuuminiuose maišeliuose esantį maistą. Norimą produktą pakanka sudėti į vakuumavimo maišelį, ištraukti orą ir dėti į vandens pripiltą prietaiso maišelių stovą. Tada lieka nustatyti reikiamą temperatūrą ir gaminimo trukmę. Laikas gali būti nustatomas kuo įvairiausias – net iki 99 valandų, temperatūra – iki 90 laipsnių. Tokios plačios gaminimo laiko ir temperatūros diapazono parinktys leis norimą maistą paruošti išties tobulai. Nerūdijančio plieno korpusas, LED ekranėlis su liečiamais mygtukais cirkuliatoriui suteikia šiuolaikišką įvaizdį, kuris tinka bet kuriai moderniai virtuvei.