Pavasarinis namų valymas
Štai dar keli patarimai, kurie pravers praktiškai šeimininkei:
Kartą per savaitę atlikite didįjį tvarkymą: iškratykite patalynę, nuvalykite langus, dulkes sunkiau prieinamose vietose.
Valymo priemones: šepečius, šluotas, šluostes dulkėms valyti visada laikykite švarius ir tvarkingai sudėtus vienoje vietoje. Turėkite pakaitinių šluosčių, kad išskalbus vienas, galėtumėte naudoti kitas, švarias. Kartais šluostės ir parduodamos ne po vieną, o rinkiniais, kaip, pavyzdžiui, ZYLE šluostės. Tada galėsite būti tikri, kad kiekvienam namų tvarkymui turite švarią šluostę.
Dulkes valykite tik minkšta arba specialiai tam pirkta šluoste.
Paviršių valymui praverčia turėti ir kempinių – mikropluošto kempinės efektyviai ir lengvai išvalys visus paviršius virtuvėje, vonios kambaryje, duše ir kitose vietose. Kai kurios kempinės turi du skirtingos dangos paviršius: ypač geru sugėrimu pasižymintį mikropluoštą ir šveitimo pusę sunkiau išvalomoms dėmėms ir nešvarumams šalinti.
Klodamos lovą, plačiai atverkite langus, kad dulkės nesikauptų ant sienų ir baldų, o išskristų lauk. Šluodamos kambarį irgi atverkite langą.
Namų valymui rinkitės tokias buitinės chemijos priemones, kurios nesukelia alergijos nė vienam šeimos nariui.
Jeigu namuose yra mažų vaikų, jų kambarius valykite tik su neutraliais bekvapiais valikliais, o dar geriau – paprasčiausiu švariu vandeniu ir šluoste.
Jeigu namų tvarkymas jums nėra sielos atgaiva, venkite:
Laminuotų grindų. Jos labai elektrostatiškos, todėl traukia dulkes. Be to, išvalius grindis drėgnu būdu, lieka vandens pėdsakų. Laminuotas grindis reikia valyti ir blizginti labai kruopščiai.
Sintetinių kiliminių dangų. Šios dangos greitai praranda „prekinę išvaizdą“. Iš didžiulio sintetinio kilimo išvalyti dulkes ir dėmes įmanoma tik su labai galingu dulkių siurbliu ir specialiomis buitinės chemijos priemonėmis.
Nikeliuotų paviršių. Baldų salone blizgantys baldai atrodo įspūdingai, tačiau kasdienybėje tą blizgesį išsaugoti sunku. Pirštų atspaudai ar bet kokio skysčio lašeliai ant tokio paviršiaus labai matyti.
Natūralaus akmens plokščių grindų. Valyti natūralų akmenį – labai sunkus procesas. Idealiai švarus jis atrodo tik po specialaus poliravimo.
Tamsių baldų – ant jų dulkės labai matyti. Nuvalysite, nueisite į kitą kambarį palaistyti gėlių, o grįžę rasite baldus vėl apdulkėjusius.
Tvarkydamiesi atsikratykite šlamšto
Laimingos tos, kurios namuose darydamos generalinę tvarką nepadeda atgal jau trejus metus nenaudojamų daiktų, manydamos, kad „gal vieną dieną dar prireiks“. Jeigu saugosite visas jums dovanotas atminimo dovanas ir kolekcionuosite vietų, kuriose lankėtės, suvenyrus, greitai gyvensite tikrame sandėlyje.
Apribokite daiktų, kurie apkrauna jūsų namus, skaičių. Pavyzdžiui, pasilikite tik du paskutinius mėgstamo žurnalo numerius. Jeigu negalite atsisakyti įvairiausių dėžių bei dėželių daiktams pergabenti ar dovanoms pakuoti, pasilikite jų tik keletą. Konkretaus daiktų skaičiaus taisyklė ypač naudinga, jeigu turite polinkį pirkti rankines, kaklaraiščius arba batus. Nustatykite maksimalų kiekvienos rūšies daiktų skaičių, pavyzdžiui, septynis, o kitus atiduokite.
Namuose esantys daiktai būtinai turi teikti vienokią ar kitokią naudą!
Tvarkydami namus pasitelkite kūrybą. Nenaudojamas antklodes galima įkišti į dekoratyvinių pagalvėlių užvalkalus, jos puikiai papuoš interjerą. Patalynę galite laikyti pintose uždengiamose dėžėse po lova. Kambarinėms gėlėms įsigykite stovą – palangių valymas užims kur kas mažiau laiko. Virtuvinės spintelės (po praustuvu) durelių vidinėje pusėje pakabinkite tinklelį – ten patogu laikyti svogūnus ir česnakus. Pasitelkite fantaziją.
Su šluota iš kambario į kambarį
Svetainė. Minkštus baldus irgi reikia valyti. Pirmiausia atitraukite juos nuo sienų, išplaukite sunkiai pasiekiamas vietas už jų, jei įmanoma nuimti baldų apvalkalus, išskalbkite juos. Jei neįmanoma nuimti, nors išsiurbkite. Nepamirškite nusiurbti dulkių nuo naktinių užuolaidų, sienų, net lubų. Dienines užuolaidas išskalbkite. Kai valote namų langus, nepamirškite ir veidrodžių bei baldų rankenėlių. Langų valymą palengvins specialiai tam sukurtas ZYLE pagalbininkas. ZYLE langų valymo rinkinį sudaro rankena su šluoste ir langų valytuvas. Šis „du viename“ rinkinys pasižymi ypač patogiu ir praktišku naudojimu. Langų valymo mikropluošto šluoste su patogia rankena švariai nuvalysite, o valytuvu nepriekaištingai nublizginsite ne tik langus, bet ir namų veidrodžius. Langų valymo rinkinį prailginimui galima naudoti su ZY301FC ir ZY326BC šepečių kotais – tada nuvalysite langus be specialių kopėtėlių.
Miegamasis. Apsukite čiužinius kita puse – taip išvengsite išgulėtų vietų ir pagerinsit oro cirkuliaciją. Jei įmanoma, išskalbkite čiužinio užvalkalą, lovos užtiesalus. Pagalves ir antklodes palaikykite balkone, ypač jei diena saulėta. Nepamirškite dulkių, kurios kaupiasi po lova. Jas patogu valyti lanksčia ir prisitaikančia SPIN MOP CLASSIC šluoste. Klasikinio stiliaus apvali arba stačiakampė šluostė ir specialiai jai pritaikytas kibiras su nuspaudimu taupys jūsų laiką ir energiją.
Tamsus kambariukas ir drabužinės. Išaugtus vaiko drabužius ir batus (taip pat žaislus ir nebeskaitomas knygas) sudėkite atidavimui. Šaltojo sezono drabužius ir batus, kurie tiks ir po metų, švarius sudėkite į maišus ar dėžes ir paslėpkite iki kitos žiemos. Tai bus proga kai ką nunešti į valyklą ar batų taisyklą, o kai ką išmesti.
Vonios kambarys. Pirmas žingsnis – atsikratyti šlamšto, nes čia jis kaupiasi itin sparčiai. Seni šampūnų ir kremų buteliukai, pasenusi kosmetika, du kartus panaudotas, bet nepatikęs prausiklis ir t.t. Šie daiktai rikiuojasi ant vonios krašto ar lentynose, atrodo, kad vonioje – kosmetikos parduotuvės filialas, o realiai naudojatės tik viena-kita priemone.
Vonia iškart „atsigaus“, jei pakeisite dušo užuolaidą ar vonios kilimuką. Tai nedidelės investicijos, o rezultatas labai geras.
Virtuvė. Čia galioja tas pats šlamšto atsikratymo dėsnis – peržiūrėkite stalčius ir spinteles, paaiškės, kad galybės daiktų net nenaudojate (ir neketinate naudoti). Peržiūrėkite prieskonių galiojimo laiką, kuris yra ribotas. Išvalykite šaldytuvą ir jo kamerą, taip pat – gartraukį. Jei spintelės nesiliečia su lubomis, nuvalykite jų viršų.
Su šiuolaikiniais namų tvarkymo pagalbininkais – drėgmę sugeriančiomis šluostėmis, prie paviršių prisitaikančiais ir kryptį keičiančiais grindų šepečiais ar kibirais su vandens nuspaudimo įtaisu tai padaryti bus kur kas lengviau. Išsikuopkime, sutvarkykime, įleiskime gurkšnį gaivaus oro ir pasidžiaukime švariais namais!