Susidžiovinkime!
Derlingas vasaros ir rudens laikotarpis turi vieną blogą savybę – jis praeina. Ir kartu su juo baigiasi, atrodę tokie nesibaigiantys vaisiai, daržovės, grybai. Tik bandėme atrasti, kas priglaus atliekamą derliaus kiekį, kai jau to derliaus nėra ir vėl ilgimės gardžių kvapų bei skonių. Kaip pratęsti šį nuostabų laiką? Pasirodo, viskas jau seniausiai išrasta iki mūsų – konservavimas. O apie džiovinimą galima pasakyti, kad tai iš viso vienas seniausių konservavimo būdų. Ilgai gyvuojantis ir todėl nemėgstantis skubėti. Rezultato šiek tiek reikia palaukti, bet koks jis yra! Kilogramai puikaus produkto virsta keliasdešimčia gramų, nes nugaruoja daugiau nei ¾ vandens. Kvapas ir skonis fantastiškai koncentruojasi.
Tik lieka vienas „bet“. Tikriausiai ne vienas iš mūsų prisimena tuos savotiškus „šokius“ aplink orkaitę, kai joje džiūdavo grybų laimikis. Tai atidaryk, tai uždaryk, tai sukeisk skardeles vietomis, o užsižiopsojai – ir viskas sudegė. Bepigu italams, kai kaitrioje saulėje pomidorai džiūsta be įsikišimo, tiesiog, „saulės vonių“ metu. Mūsų klimate taip paprastai neišeis. Ir čia telieka pridurti – tik tuo atveju, jei neturite patikimos maisto produktų džiovyklės, nes tik ji greitai ir patikimai pasirūpins dideliu kiekiu vaisių arba daržovių. Beje, negalvokite, kad žiemą džiovyklė neturės darbo – ar bandėte džiovinti mėsą? Eksperimentams visi metų laikai tinkami.
Su maisto produktų džiovykle ZYLE ZY100FD pasigaminsite gardžių ir sveikų užkandžių, tokių kaip džiovintų vaisių, uogų, vytintos mėsos bei dar daugiau gaminių be konservantų, sutvarkysite gausų rudens derlių itin paprastai ir greitai.
Vienas didžiausių privalumų – ypač tiksliai reguliuojama temperatūra (nuo 35 iki 70 laipsnių), tad su šia „Zyle“ džiovykle galėsite džiovinti prieskonines žoleles, daržoves, vaisius ir grybus, o šie nepraras savo naudingųjų maistinių medžiagų bei fermentų. Ne paslaptis, jog kiekvieną produktą džiovinti reikia atskirai, nes skirtingiems maisto produktams reikalinga tam tikra džiovinimo temperatūra. Unikali šildymo sistema užtikrina maksimalų maistingųjų medžiagų bei fermentų išsaugojimą, o maisto produktai visą laiką džiūsta nuosekliai bei tolygiai. Vienu metu galite džiovinti didelį kiekį produktų – džiovyklė yra talpi ir turi net šešis patogius džiovinimo padėklus.
ZYLE ZY100FD maisto produktų džiovyklė pasižymi visomis savybėmis, kurios reikalingos idealiai džiovyklei – tai horizontali džiovinimo sistema, reguliuojama temperatūra, laikmatis, permatomos džiovyklės durelės bei metaliniai džiovinimo padėklai.
Obuoliai, persikai, slyvos
Kietus vaisius (obuolius, kriaušes) pirmiausia padžiovinkite aukštesnėje temperatūroje (70 °C) o baikite žemesnėje – apie 50 °C. O štai minkštus (abrikosus, slyvas) – atvirkščiai: pradėkite džiovinti 40–45 °C, o baikite apie 60 °C. Sultingesnius vaisius geriau supjaustyti plonais griežinėliais, obuolius ir kriaušes galima džiovinti puselėmis arba ketvirtadaliais, o tie mažiukai gali būti net nepjaustyti. Gerai išdžiovintas vaisius turi būti elastingas, negali trupėti ar lūžti. Turi skaniai vaisiniai kvepėti. Vaisiai laikomi taip pat, kaip ir grybai – sandariai uždarytuose induose.
Pomidorai
Gardus itališkas skanėstas ant mūsų stalo. Galvojate, tik Italijoje jį galima pasigaminti? Anaiptol! Rinkitės mėsingus nedidelius pomidorus – geriausia slyvinius, bet ir nedideli apvalūs tiks. Svarbiausia, kad jie būtų mėsingi. Pomidorus perpjaukite – slyvinius vertikaliai, o apvalius horizontaliai, nusausinkite popieriniu rankšluosčiu, o paskui sudėkite ant grotelių džiovyklėje. Nustatykite 50–60 °C temperatūrą ir tiesiog laukite gardaus rezultato. Sudžiovintus pomidorus laikykite tamsioje vietoje sandariai uždarytame inde. Bet galite įdėti į aliejų su prieskoniais, taip atrasdami vis naujus skonius.
Ar bandėte džiovinti paprikas arba baklažanus? Priimate iššūkį? Pasufleruosime: supjaustytas baklažanų riekeles sudėkite ant grotelių ir įjunkite 50 °C temperatūrą. O protinga maisto džiovyklė viską padarys pati.