lcp

Elektrinio paspirtuko dalys: į ką svarbiausia atkreipti dėmesį pradedant elektrinių paspirtukų sezoną

   

Elektrinio paspirtuko dalys, kurias svarbiausia patikrinti prieš pradedant paspirtuko naudojimą - padangos, stabdžiai, baterija. Tai pagrindinės paspirtuko dalys, bet nepamirškite ir šviesų, įspėjamojo signalo ir kt.. Vėsiuoju metų laiku uždarę paspirtukus į sandėliukus ar rūsius, juos išsitraukiame atšilus orams. Kaip tinkamai paruošti elektrinį paspirtuką po ilgo nenaudojimo, kokių klaidų nedaryti pradedant naują sezoną pasakoja elektrinių paspirtukų entuziastas ir „Beaster” ženklo atstovas Eimantas Vasaitis

Tinkamas padangų slėgis

Per žiemą paspirtuko padangos ar kameros praranda dalį oro. Tad pirmasis ir paprasčiausias darbas, kurį turėsite atlikti – pripūsti padangas.

„Kiek reikia pripūsti paspirtuko padangas galite sužinoti transporto priemonės instrukcijoje. Taip pat maksimalus slėgis turėtų būti nurodytas ant padangos šono. Paprastai jis yra tarp 1,8 ir 2,1 baro. Jei padangos nebus pilnai pripūstos, jas lengviau prakirsite susidūrę su kliūtimi. Taip pat siūlau patikrinti ar ant padangų neatsirado įtrūkimų ar didesnių įbrėžimų, dėl kurių padangos gali greitai netekti oro. Taip išvengsite netikėtai greitos kelionės pabaigos”, – patarimais dalijosi specialistas.

Pilnai įkrauta baterija

Paspirtuko baterija per ilgą laikotarpį po truputį praranda savo talpą, tad po ilgo nenaudojimo ją teks įkrauti kiekvienam.

„Po žiemos pertraukos pasitaiko atvejų, kai paspirtukų baterijos visai nesikrauna. Dažna to priežastis – paspirtukas greičiausiai žiemojo šaltame garaže ar balkone minusinėje temperatūroje. Taip pat dažnai pasitaiko atvejų kai prieš žiemą baterija nebuvo pilnai įkrauta ir dėl šios priežasties ji sugedo. Per žiemą rekomenduojama bent kelis kartus paspirtuką įjungti ir pilnai įkrauti. Tai reikėtų daryti ne rečiau kaip kas du mėnesius”, – pasakojo E. Vasaitis.

Vyras primena, kad po ilgos pertraukos pradedant naudoti paspirtuką būtina jo bateriją įkrauti pilnai. Taip pat svarbu turėti omenyje, kad po ilgesnio nenaudojimo baterijos talpa gali būti sumažėjusi. Dėl to galimai nukeliausite šiek tiek trumpesnį atstumą nei tai darydavote anksčiau.

Elektrinio paspirtuko dalys

Patikrinkite stabdžių sistemą

Elektrinio paspirtuko dalys, kurias taip pat svarbu patikrinti po ilgos pertraukos - paspirtuko stabdžiai. Įvertinkite ar jie vis dar tokie pat efektyvūs.

„Patikrinti stabdžius labai paprasta – pasukite ratą laisva eiga ir paklausykite ar nesigirdi trinties. Taip pat paspauskite stabdžių rankenėlę. Jausmas turi būti stangrus, o ne laisvas. Jei trūksta stabdymo jėgos pabandykite įtempti trosą. Jei elektrinis paspirtukas turi hidraulinių stabdžių sistemą, ją reikėtų nuorinti. Stabdžių sistema yra labai svarbi jūsų saugumui, tad tikrinkite ją reguliariai, ne tik sezono pradžioje”, – patarė E. Vasaitis.

Kelis pastaruosius metus pakilimą išgyvenantys elektriniai paspirtukai lietuvių tarpe tampa vis svarbesnė keliaujant į darbą, susitikimus ar tiesiog leidžiant laisvalaikį. Svarbu, kad kelionės elektriniais paspirtukais būtų saugios.

Elektrinio paspirtuko dalys - stabilus ir tvirtas vairas

Prieš važiuodami įvertinkite ar nekliba vairo ir rėmo sulenkimo mechanizmai. Taip pat jei reikia suveržkite ir kitas mechanines dalis.

„Jeigu vairas kliba, atsuktuvu prisukite atsilaisvinusius varžtus. Vairo mechanizmas atsipalaiduoja nuo važinėjimo duobėtais keliais, nelygiomis šaligatvių plytelėmis. Jei suveržę varžtus vis tiek jaučiate klibėjimą, kreipkitės į specialistus”, – kalbėjo vyras.

Pasak E. Vasaičio, taip pat labai svarbios šios elektrinio paspirtuko dalys - žibintai, įspėjamąjį garso signalas, visi kištukai bei jungtys. Šiuos elektrinio paspirtuko elementus nepamirškite apžiūrėti prieš kiekvieną važiavimą, taip užtikrinsite savo saugią ir kokybišką kelionę.

Išsirinkite elektrinį paspirtuką iš skirtingų modelių ir jų parametrų, nuo miesto iki bekelės paspirtukų. Turėdami klausimų dėl elektrinių paspirtukų dalių, kreipkitės [email protected].

© Visos teisės saugomos UAB "Krinona" 2024.